Premiera najnowszej kolekcji Macieja Zienia już 24.11.2022 :)
Koszyk

BLOOM SS 2023

Dla siebie. Dla innych.

Afirmując własne wartości. Pod wrażeniem bliskiego.

Każdego dnia. Wtedy, gdy przyjdzie na to ochota.

Spontanicznie. Przemyślanie. Wyraziście. Delikatnie.

Inspirując. Czerpiąc inspiracje.

Kiedy rozkwitamy? Dlaczego rozkwitamy? Co lub kto wywołuje w nas taką potrzebę? Na te pytania pomaga odpowiedzieć nowa kolekcja BLOOM Macieja Zienia na sezon wiosna/lato 2023.

Dla projektanta słowo rozkwitanie od zawsze miało szczególne znaczenie. To właśnie dzięki swoim kolekcjom pomaga wyrazić kobietom ich nastrój, charakter, ale też potrzeby i poglądy. Bo Zień wierzy, że dopiero wtedy, gdy możemy wyrazić siebie, rozkwitamy naprawdę.

Tym razem projektant stworzył niezwykłe modowe stylizacje, w których nie mogło zabraknąć znanych i cenionych wyróżników marki, którymi są: wyjątkowa dbałość o detale – ręczne wykończenia, wyszukane i różnorodne tkaniny czy luksusowe i wyszukane kreacje, które doskonale sprawdzą się na czerwonym dywanie, pozostając jednocześnie zwiewnymi i bardzo kobiecymi.

W BLOOM widoczny jest ukłon w stronę świata roślin, zwłaszcza róż, będących synonimem zarówno delikatności, jak i siły. To jednocześnie jednak ukłon w kierunku wielorakiej natury kobiet. Projektant przyznaje, że to właśnie sprzeczność, różnorodność, brak stałości są dla niego niezwykle inspirujące. Motywy zaczerpnięte z natury przełożyły się na cały proces twórczy i jak sam autor przyznaje: Wiele przyjemności dało mi projektowanie kolekcji BLOOM, niczym florysta dobierałem kolejne belki materiałów tworząc z nich wielobarwny bukiet.

BLOOM to kolekcja, w której proste, geometryczne formy łączą się z lekkimi, wręcz powiewającymi na wietrze materiałami. Przemyślane faktury i oryginalne kolory stanowią core kolekcji. Muślinowe suknie, które są znakiem rozpoznawczym Zienia, w tej odsłonie symbolizują ulotność, zwiewność i eteryczność. Suknie posiadają obszerny dół wykonany z ręcznie robionych jedwabnych kwiatów. Kolekcji tworzą również skóry i nowoczesne, wyróżniające się kroje – oversizowe garnitury, marynarki i ramoneski czy płaszcze, które stanowią manifestację siły, odwagi i kobiecej pewności siebie.

W BLOOM Maciej Zień troszczy się o szczegół, który ma zachwycać – zarówno użytkownika, jak i obserwatora! Pierwszym lookiem pokaz otwiera wieloletnia muza i przyjaciółka Artysty – Aneta Kręglicka. Projektant oddaje hołd rękodziełu poprzez ręcznie naszywane kryształy na siatce oraz na garniturach i spajające kolekcję trójwymiarowe aplikacje kwiatowe, ręcznie haftowane koronki i charakterystyczne jedwabne frędzle. Nie brakuje tu też oryginalnych dodatków: toreb z kwiatami i frędzlami czy botków z kropkowanej siatki.

BLOOM to kolekcja, która konsekwentnie realizuje nie tylko modowe założenia marki Zień. To też kontynuacja transparentności i partnerskich działań projektanta, który swoją kolekcję w całości uszył w Polsce. Wspieranie lokalności i przejrzysty proces tworzenia są bowiem dla twórcy równie istotne, jak unikalność jego projektów.

Poznaj kolekcję BLOOM na stronie projektanta www.zien.pl