Koszyk

Kolekcja SWEET DREAMS / Wiosna-Lato 2017

Głównym sponsorem pokazu były firmy Semi Line i Cardinal. Sponsorami pokazu byli również: Beluga, Jim Beam, Baldowski, Electrolux, Cisowianka Perlage i Mokotowska Art&Models. Natomiast partnerami byli: Nobelesse Group, Damosfera i agencja Blame Us. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal Plejada.pl, VuMag, LaMode.info, Do You Know Fashion i magazyn KMag. O transport gości VIP zadbała firma BMW Bawaria Motors Janki Warszawa.

O komfort gości podczas pokazu zadbał White Noise Event Group.

19 września 2016 roku w warszawskim klubie Niebo odbył się długo wyczekiwany pokaz najnowszej kolekcji „Sweet Dreams” Macieja Zienia. Tego wieczoru projektant zaprezentował 34 sylwetki o różnorodnej kolorystyce i formie. Kolekcja „Sweet Dreams” pomimo nawiązania do charakterystycznych dla projektanta sukienek koktajlowych i wieczorowych, zaskoczyła świeżością i innowacyjnością pomysłów.

Inspiracją do stworzenia kolekcji były podróże Macieja Zienia po Ameryce Południowej, Afryce i Europie. Różnorodność barw, szlachetne tkaniny i ręcznie tkane wzory to tylko niektóre elementy wykorzystane w kolekcji. „Sweet Dreams” to połączenie fantazji, snów i symboli, które tworzą eklektyczną koncepcję estetyki artysty. Ponadto zaprezentowane kreacje wyróżniały się niekonwencjonalnym wykończeniem w postaci elementów 3D i różnorodnych haftów rodem ze snów – od ważek, przez gwiazdy i księżyce, aż po węże i smoki, a także motywy inspirowane nowelą Antoine de Saint- Exupery’ego „Mały Książę”.

Zaprezentowana kolekcja zachwyca kolorami oraz użytymi tkaninami m.in. żakardami, jedwabnymi tiulami i szyfonami. Dodatkowo projektant poprzez ręcznie naszywane cyrkonie, kamienie i kryształy Swarovskiego nadał wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru każdemu ze swoich projektów. Natomiast pikowania i plisowania nadały kreacjom lekkości i nowoczesności.

Pokazowi kolekcji „Sweet Dreams” towarzyszyła wyjątkowa oprawa – nastrojowa muzyka, specjalnie przygotowana scenografia i niebanalna gra światłem, które sprawiły, że wszyscy zaproszeni goście poczuli się jak w niebie.

Wśród zaproszonych gości pojawiły się muzy projektanta Aneta Kręglicka i Kate Rozz oraz Monika Olejnik, Kasia Warnke, Anita Sokołowska, Katarzyna Niezgoda, Kasia Kowalska, Joanna Horodyńska, Dorota Williams i Paulina Drażba. Męską część widowni reprezentowali natomiast Tomasz Jacyków, Łukasz Jemioł, Krzysztof Gojdź, Leszek Stanek i Mateusz Hładki.

Zobacz też inne kolekcje:

– Shero
– Slavic Roots
– The Beatles
– Under Pressure
– Mojo
– First Lady

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Odblokuj Dostęp do Modowych Inspiracji

Wyłącz AdBlock i odkrywaj najnowsze trendy modowe. Dzięki wyłączeniu AdBlock wspierasz naszą działalność i zyskujesz dostęp do unikatowych treści modowych.