The Beatles Macieja Zienia / Wiosna/Lato 2019
6 listopada 2018
Mojo Macieja Zienia / Jesień-Zima 2019/20
1 maja 2019
Pokaż wszystkie

Maciej Zień. Mojo

Projektant mody Maciej Zień i król Stanisław August, wyrafinowane stroje i magiczne wnętrza Pałacu na Wyspie

„Maciej Zień. Mojo” to wystawa najnowszej kolekcji strojów projektanta inspirowana letnią rezydencją króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ekspozycja będzie czynna dla widzów od 7 maja do 7 czerwca br. w Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Wystawa „Maciej Zień. Mojo” to nietypowe wydarzenie prezentujące sylwetki z najnowszej kolekcji projektanta. Nie jest to pokaz mody, a wystawa, gdzie widzowie będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć prace Zienia z bliska, przyjrzeć się cięciom, zdobieniom i detalom ubiorów. Wszystkie projekty powstały z myślą o przestrzeni, w której będą pokazywane, czyli o Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Projektant przedstawi jedyną w swoim rodzaju opowieść o epoce stanisławowskiej wyrażoną prezentowanymi dziełami. W kolekcji „Mojo” wykorzystano motywy ikonograficzne zaczerpnięte z malarstwa ściennego oraz rzeźb i obrazów znajdujących się w letniej rezydencji ostatniego króla Polski. Finezja, klasycyzm, a także historia tego miejsca zainspirowały Macieja Zienia do stworzenia 30 kreacji, które będzie można oglądać na pierwszym piętrze Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.lazienki-krolewskie.pl

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/362318181048872

Kuratorem wystawy jest Anna Walewska.

Mecenasem wystawy jest Perlage, a manekiny użyczył Antares.

Patronami medialnymi wystawy są: Elle, Elle Decoration, Gala, Ströer.

Projekt graficzny plakatu wykonała artystka o międzynarodowym uznaniu Rita Zimmermann.

 

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.