Koszyk

SHERO MACIEJA ZIENIA / JESIEŃ-ZIMA 2020/2021

rytualność, natura.
rytm, naturalność. pierwotność i nowoczesność.
siła, odwaga, tajemnica.
dźwięki duszy, dzikość serca, wolny umysł.

Modelka: Katarzyna Zawadzka
Fotografia: Katarzyna Gajowa
Stylizacja: Mateusz Opaciński

Dźwięki duszy, dzikość serca, wolny umysł – najnowsza kolekcja Macieja Zienia, to opowieść o współczesnej bohaterce codzienności, o kobiecie silnej, odważnej i tajemniczej, która wymyka się łatwym ocenom.

Tłem tej historii jest magiczny las, wymyślony świat pełen inspiracji. Jest to miejsce, które łączy pierwotność z nowoczesnością. To obszar energii, która napędza działanie. Tam sztuka spotyka się z naturą, fauna i flora pozostają w symbiozie, a odwaga mierzy się z lękiem. Zespolenie tych impulsów daje ostateczną formę, którą możemy podziwiać w postaci kilkudziesięciu kreacji „Shero” autorstwa Macieja Zienia.

Cięcia i asymetrie, różnorodne formy nawiązujące do roślinności, szeroki wybór fasonów oraz, znak rozpoznawczy Zienia, żakardowe tkaniny – to tylko kilka wybranych motywów kolekcji. Absolutnym przebojem jest autorski print, nadruk wykorzystujący motyw ulubionych kwiatów projektanta – bratków, z których ułożył wzór naśladujący panterkę. W kolekcji zostały wykorzystane tylko starannie wyselekcjonowane, najwyższej jakości luksusowe materiały tj. kaszmir, welur, tiul i koronka, ale przede wszystkim – różne odmiany jedwabiu.
„Shero” to kobieta, która kocha wolność, równość, niezależność. Codziennie udowadnia, że nie potrafimy stworzyć wyczerpującej definicji, tego co to znaczy być kobietą. Pokazuje nam jak bardzo krzywdzące są stereotypy.

Zień odnalazł analogię do lasu. Wykreowany magiczny las jest przestrzenią, która oddaję ideę „Shero”. Pozwala zajrzeć w głąb siebie i nabrać odwagi aby to wnętrze wyrazić. Las daje możliwość powrotu do tego, co pierwotne. To naturalne piękno samo w sobie, umożliwiające czystą ekspresję.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Odblokuj Dostęp do Modowych Inspiracji

Wyłącz AdBlock i odkrywaj najnowsze trendy modowe. Dzięki wyłączeniu AdBlock wspierasz naszą działalność i zyskujesz dostęp do unikatowych treści modowych.