Koszyk

UNDER PRESSURE MACIEJA ZIENIA / JESIEŃ-ZIMA 2018/19

Sponsor główny Tubądzin,

Pozostali sponsorzy: Baldowski, Cisowianka Perlage, Baziółka, Mokotoska Art.&Models, Kemon/Polwell,, Babyliss, Semi Line, Arche, Wyborowa Exquiste. 

Natomiast partnerem pokazu była kancelaria Kochański Zięba i partnerzy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Pani, Twój Styl, Show, oraz Lamode.info. 

Pokaz wyprodukowała firma 4- D. 

Oprawą muzyczną zajął się Lubomir Grzelak.

16-nastego lutego projektant Maciej Zień zaprezentował swoją najnowszą kolekcję na sezon jesień-zima 2018/19. Niebanalny pokaz i spektakl pod nazwą Under Pressure zgromadził tego wieczoru największe gwiazdy i media. Na scenie wystąpiła również muza projektanta – aktorka Kasia Warnke.

Wieczór 16 lutego br. należał do jednego z najbardziej znanych polskich projektantów – Macieja Zienia, za sprawą pokazu Under Pressure. Pokaz został zainspirowany utworem Freddie’go Mercury i Davida Bowie o tym samym tytule, gdzie spotykają się dwie mocne osobowości, które się wzajemnie wzmacniają. Jest to nawiązanie do życia pod presją, która jest znakiem naszych czasów, co dotyczy zarówno polityki, jak i ekologii czy spraw osobistych i ma odniesienie do życia projektanta i jego historii. Maciej Zień należy do wąskiej grupy założycielskiej polskiej mody
i doświadczał ciągłej presji zaczynając bardzo młodo . Napięcie w nim wzrastało co też przyczyniło się do decyzji o wyjeździe i zostało mocno komentowane w mediach .

Wydarzenie odbyło się w Studio Tęcza, gdzie pojawiły się znane osobistości ze świata show-biznesu i mediów min. Aneta Kręglicka, Małgorzata Kożuchowska, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Edyta Herbuś, Monika Olejnik, Karolina Szostakoraz znana blogerka modowa Maffashion.

Prezentacja kolekcji została połączona ze spektaklem wyreżyserowanym przez Michała Maternę, w którym rolę główną odegrała aktorka Kasia Warnke wraz z Maciejem Zieniem. Pokaz rozpoczął się od wyświetlenia video, które pokazuje bezbronną dziewczynę, w tej roli Kasia Warnke, zaatakowaną przez grupę ‘dresiarzy’ a zakończył się niezwykłą sceną, przedstawiającą nagą aktorkę, ubieraną przez projektanta na żywo, na oczach widowni. Suknia muzy wykonana została z połyskującego jedwabiu, na którą nałożono metalową siatkę bogato wysadzaną kryształami Swarovskiego. Po krótkim artystycznym wstępie na wybiegu pojawiły się modelki prezentując, kunsztownie wykonane suknie. W kolekcji dominowały jedwabne muśliny, delikatne tiule, żorżety, szyfony oraz organzy. Kreacje były ozdobione misternie wykonanymi haftami, zdobieniami z pereł, dżetami, koronkami oraz cekinami. W kolekcji dominowała przydymiona , stonowana kolorystyka z akcentami w postaci żółci i różu. Sylwetki z pokazu dopełniały akcesoria : buty Baldowski z kolekcji zaprojektowanej przez Macieja Zienia oraz biżuteria Tatami. Każda z kreacji zebrała gromkie oklaski i wzbudziła zachwyt całej widowni.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Odblokuj Dostęp do Modowych Inspiracji

Wyłącz AdBlock i odkrywaj najnowsze trendy modowe. Dzięki wyłączeniu AdBlock wspierasz naszą działalność i zyskujesz dostęp do unikatowych treści modowych.